SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

      Możliwość komentowania SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM została wyłączona

14.05.2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakami z OSP w Szczercowie. W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci ze swoją pracą. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. W trakcie spotkania strażacy zaprezentowali „strój strażaka” oraz sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych. Ogromną atrakcją były wozy strażackie, którymi przyjechali „nasi goście”. Pan Leszek Sobala oraz Pan Sławomir Kociołek zaprezentowali sygnały świetlne i dźwiękowe, które używane są podczas akcji ratowniczych. Strażacy zademonstrowali przedszkolakom w jaki sposób leci woda z węża strażackiego oraz z armatki wodnej, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci.
Dzieci oraz grono pedagogiczne Przedszkola Samorządowego w Szczercowie z okazji Święta Dnia Strażaka wszystkim strażakom składa najlepsze życzenia! Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym 🙂