Spotkanie z Mikołajem gr. IV

      Możliwość komentowania Spotkanie z Mikołajem gr. IV została wyłączona

Spotkanie z Mikołajem !

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 7 grudnia dzieci z naszej grupy wyczekiwały Białobrodego z wielką niecierpliwością. Czas oczekiwania umiliły wszystkim Mikołajkowe zabawy podczas, których przedszkolaki przechodziły test na pomocników św. Mikołaja. Rozpoznawaliśmy zabawki przez dziurkę oraz umieszczaliśmy prezenty w saniach Mikołaja. Mali pomocnicy poznali również jedną z Mikołajkowych tradycji, która głosi: ” Jeśli chcesz znaleźć miły prezent w bucie, jest warunek, by Mikołaj zechciał nas obdarować – but musi być czysty! „. Każdy chłopiec i dziewczynka dostał chusteczkę i zabraliśmy się do pracy. Po wyczyszczeniu bucików udaliśmy się na sale gimnastyczną gdzie czekała na nas wiadomość od Mikołaja. Po powrocie wróciliśmy do wspólnej zabawy i nieoczekiwanie św. Mikołaj zaskoczył nas swoją obecnością. Powitaliśmy go piernikami, mlekiem oraz zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy piosenkę pt. „My jesteśmy choineczki”. Oprócz pełnego prezentów worka, św. Mikołaj przywiózł nam ze sobą dużo uśmiechu. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania, a dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci.

Mikołaju dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!