SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIOLETTĄ PIASECKĄ

      Możliwość komentowania SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIOLETTĄ PIASECKĄ została wyłączona

29 marca 2019 r. przedszkolaki mogły poznać nietypową postać- pisarkę panią Wiolettę Piasecką, znaną baśniopisarkę z Elbląga. Jest ona autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych.
Większość z nich to wróżkowe opowieści, zebrane w serii „Baśnie Wioletty Piaseckiej”.
Spotkanie z przedszkolakami autorka zaczęła od bajkowych zagadek i gimnastyki buzi i języka. Następnie przedstawiła dzieciom ciekawy teatrzyk kukiełkowy oraz zapoznała z serią swoich książek.
Spotkanie było niczym przedstawienie teatralne, ponieważ poznaliśmy bliżej postacie z bajek, a nawet sami mogliśmy się zamienić w niektóre z nich. Były zagadki, konkursy, losowanie karteczek z wróżbami. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały autorki, która nawiązała z nimi doskonałą więź. 

S. Stępińska