„Poznajemy zawody naszych rodziców” – farmaceutka w grupie I

      Możliwość komentowania „Poznajemy zawody naszych rodziców” – farmaceutka w grupie I została wyłączona

W związku z rozpoczęciem grupowej akcji „Poznajemy zawody naszych rodziców” nasze zaproszenie przyjęła Pani Małgorzata Grzybek, farmaceutka i mama Emilki.

Pani Małgorzata przybliżyła przedszkolakom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Opowiedziała o asortymencie apteki, wytłumaczyła dzieciom, czym jest lek i pod jakimi postaciami można go kupić w aptece i że leki można przyjmować tylko, jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Mama Emilki opowiedziała także o preparatach witaminowych dostępnych w aptece, a także zwróciła uwagę na fakt, że dieta bogata w owoce i warzywa, a uboga w cukier zapewnia nam wystarczającą ilość witamin. Podczas spotkania starszaki dowiedziały się także, jak wygląda i do czego służy recepta (mogły ją sobie zabrać do domu). Jednak najbardziej interesującym doświadczeniem było oglądanie kolorowych plasterków, kapsułek, pastylek… W ramach wdzięczności starszaki wręczyły miłemu Gościowi podziękowanie za wartościowe zajęcia i coś słodkiego, bogatego w magnez:)

Dziękujemy za spotkanie!