PIECZENIE PIERNICZKÓW- GRUPA IV

      Możliwość komentowania PIECZENIE PIERNICZKÓW- GRUPA IV została wyłączona

W grupie IV dnia 19.12.2018r. odbyły się pierniczkowe wariacje czyli wielkie pieczenie pysznych i słodkich pierniczków. Tego dnia na naszych przedszkolaków czekała miła niespodzianka, w pieczeniu pierników pomagały nam mamy. Na początek wykrawaliśmy przeróżne kształty, wśród nich znalazły się między innymi serca, domki, gwiazdki, śnieżynki, dzwonki, choinki, pieski, motylki. Potem czekaliśmy aż nasze wypieki będą gotowe. W tym czasie nie nudziliśmy się: odgadywaliśmy zagadki, naśladowaliśmy Świętego Mikołaja, słuchaliśmy świątecznej bajki, a nawet śpiewaliśmy kolędy. Kiedy nasze pierniczki były już gotowe- przystąpiliśmy do dekorowania…. To była prawdziwa frajda…. Wybieraliśmy ozdoby spośród różnokolorowych lukrów i polew czekoladowych, kolorowych posypek, czekoladek, lentilków. Musicie nam uwierzyć, że nasze pierniczki nie tylko były piękne i kolorowe ale przede wszystkim pyszne.