Dzień Pluszowego Misia w grupie I

      Możliwość komentowania Dzień Pluszowego Misia w grupie I została wyłączona

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.

W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, rozwiązywaliśmy zagadki słuchowe „Z jakiej bajki jest ten miś?”, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i mniej znanych misiach z dziecięcych bajek oraz zajadaliśmy się smacznymi ciasteczkami, upieczonymi przez Oliwię i jej Mamę. Tego dnia odwiedziła nas pani stomatolog, która przeczytała nam wiersz Cz. Janczarskiego „Naprawimy misia”; dzieci dowiedział się z niego, że misia należy kochać i że nie można mu dokuczać. Na koniec każdy otrzymał medal z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dzień upłynął nam sympatycznej atmosferze.

Dziękujemy Mamie Oliwii i Oliwii za słodki poczęstunek!

K. Ratajczyk & A. Węglewska