„DZIEŃ KOTA” W GRUPIE III I IV

      Możliwość komentowania „DZIEŃ KOTA” W GRUPIE III I IV została wyłączona

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.

                          19 lutego dzieci z grupy III i IV- 4 latków obchodziły nietypowe święto              „Światowy Dzień Kota”.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, także tych występujących w bajkach, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza  ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko. Przedszkolaki mogły wykazać się również zwinnością i sprytem „łapiąc myszkę” oraz doprowadzając kotka do kłębka włóczki. Miło spędziliśmy czas, zobaczcie sami!!!

S. Stępińska, J. Węglewska