Dzień Bezpiecznego Internetu- II grupa

      Możliwość komentowania Dzień Bezpiecznego Internetu- II grupa została wyłączona

„Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu”, to kolejna akcja w ramach międzynarodowego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Każda „misiowa” akcja opiera się na dwóch filarach: postaci tytułowego misia oraz czytaniu. Tym razem rozmawialiśmy i czytaliśmy o Internecie. Temat ważny, bo dotyczy przedszkolaków, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety, laptopy…

Dzieci wskazywały urządzenia umożliwiające korzystanie z Internetu. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z kłębkiem wełny, z której powstała internetowa sieć. Dzieci obejrzały także bajkę „Mój przyjaciel Necio” o przedszkolaku Jasiu, który podczas wakacyjnej przerwy, z niepotrzebnych elektronicznych urządzeń (odkurzacza, starego radia, miksera) skonstruował robocika o imieniu Necio. Robot Necio w bajce przybliżył dzieciom pojęcie i zastosowanie Internetu, mówił o zagrożeniach, jakie mogą czyhać na dzieci w Internecie.

Projekt jest również odpowiedzią na zaproszenie Polskiego Centrum Programu Safer Internet do organizowania inicjatyw z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Anna Smolarek