BARBÓRKA W PRZEDSZKOLU

      Możliwość komentowania BARBÓRKA W PRZEDSZKOLU została wyłączona

7 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy górnika KWB Bełchatów, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla nich dużą atrakcją spotkania. Górnik wytłumaczył dzieciom, jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur.

Oczywiście nasz gość pozwolił dzieciom przymierzyć górnicze czako, może w przyszłości ktoś z nich będzie go nosić naprawdę. Wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane przez gościa lizakami. Na zakończenie dzieci podziękowały panu górnikowi za bardzo ciekawe, pełne wrażeń i wesołej zabawy spotkanie występem artystycznym oraz zaśpiewały „100 lat”.

                                                                                                            ANNA SMOLAREK

SYLWIA STĘPIŃSKA

JOANNA SZCZEŚNIAK