Babeczki dla Jasia i Małgosi/ teatrzyk kamishibai

Możliwość komentowania Babeczki dla Jasia i Małgosi/ teatrzyk kamishibai została wyłączona

W czwartek 24 listopada 2022 przedszkolaki z grupy IV przeniosły się do zaczarowanej krainy dwójki dzieci.

Domyślacie się do kogo? Oto zagadka, która da Wam odpowiedź na nasze pytanie.

Chłopczyk i dziewczynka zabłądzili nocą. Patrzą okienka wśród lasu migocą. – Domek z piernika! – Wejdźmy do środka! Ach, czy nic złego dzieci nie spotka? Jak mają na imię dzieci, które weszły do domu z piernika?

(Jaś i Małgosia)

Wysłuchaliśmy historii Jasia i Małgosi za pomocą teatrzyku kamishibai.

Dzieci pod opieką pani Sylwii i pani Kasi wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przeobraziły się w prawdziwych kucharzy i przygotowywały ciasto na pyszne babeczki.

Taka zabawa w pieczenie jest świetną okazją do wszelkich działań edukacyjnych, dzięki którym dzieci zdobywają nową wiedzę i umiejętności.

Sylwia Stępińska