Zielona grupa założyła „zieloną” hodowlę

      Możliwość komentowania Zielona grupa założyła „zieloną” hodowlę została wyłączona

W naszej sali zagościł „parapetowy zielony ogródek”. Przygotowaliśmy odpowiednio ziemię pod uprawę roślin. Przedszkolaczki zapoznały się z wyglądem nasion i cebulek niektórych warzyw. Dokładnie obejrzały nasionka, cebulki, określiły ich zapach, kształt. Następnie z ochotą przystąpiły do sadzenia. Dzieci zasiały rzeżuchę i kiełki rzodkiewki, a także posadziły cebulkę na szczypiorek. Rzeżucha i szczypiorek będzie pysznie smakowała na naszych kanapkach, o czym mogliśmy się przekonać już dziś.

Od momentu wysiania minęło już trochę czasu. Obserwujemy z ciekawością, jak rozwijają się nasze roślinki i bardzo cieszy nas każdy zielony listek.

K. Ratajczyk i koleżanki z grupy I