Zabawy z babcią i dziadkiem – 20.01.2022 – gr. III i gr. IV

Możliwość komentowania Zabawy z babcią i dziadkiem – 20.01.2022 – gr. III i gr. IV została wyłączona

Temat dnia: Zabawy z babcią i dziadkiem
Data: 20.01.2022

Witamy dzieci i rodziców z grupy III i IV. Mamy nadzieję, że wszyscy chętni do działania,
więc zaczynamy:) Dziś zadania specjalne:)

1. Na dobry początek wesoło się przywitajmy. Proponujemy „powitankę- klaskankę”.

Zajęcia zaczynamy, więc pięknie się witamy
A dziś na powitanie, pobawmy się w klaskanie
Powitanka- klaskanka
Powitanka-klaskanka
Klaszcz wesoło z nami
Klaszcz radośnie z nami
To powitanka-klaskanka

Dzieci w odpowiednich momentach klaszczą rytmicznie.

2. Usiądźcie wygodnie i posłuchajcie bajek: „Kicia Kocia gotuje” oraz „Kicia Kocia majsterkuje”.

Odpowiedzcie na pytanie: Z kim Kicia Kocia spędziła dzień?

Świetnie z babcią i z dziadkiem.

3. Popatrzcie na ilustrację i powiedzcie:

Źrółó: Pinterest

Co lubię robić z babcią i dziadkiem?
1. Zadanie specjalne: Proszę zadać to pytanie dziecku i zapisać odpowiedź nic nie zmieniając. Wszystkie przysłane odpowiedzi zostaną opublikowane na naszej stronie.

4. Teraz zapraszamy do zabawy. Wstajemy, trochę się poruszamy. Oto nasze propozycje taneczne:

Źródło: Pinterest

6. Na zakończenie karty pracy:

Źródło: Google

Mamy nadzieję, że miło spędziliście z nami dziś dzień. Do zobaczenia jutro:)

Sylwia Stępińska, Joanna Szcześniak