MUS JABŁKOWY- GRUPA IV

      Możliwość komentowania MUS JABŁKOWY- GRUPA IV została wyłączona

W piątek 15 marca gr. IV podjęła kulinarne wyzwanie i wykonała banalnie prosty ale jakże smakowity deser. Najlepszym dowodem na to, że było pysznie jest fakt, że w ustach małych degustatorów zniknęło wszystko łącznie z zapasem przygotowanym na dokładkę. A o czym mowa??? Oto nasz przepis na mus jabłkowy w 100% naturalny:
Jabłka – najlepiej takie , które po obróbce nie ciemnieją – my użyliśmy Szampiona w ilości dostosowanej do liczby konsumentów czyli 5 kg. Owoce po umyciu obraliśmy ze skórki, wybraliśmy gniazda nasienne i na surowo aby nie tracić cennych witamin zmiksowaliśmy na jednolitą musową papkę. Po nałożeniu w kubeczki wzbogaciliśmy deser biszkopcikiem i…. smacznego.
Podczas działań kulinarnych dzieci miały możliwość spróbować jak takie samo danie przygotować bez użycia miksera jedynie przy pomocy plastikowej tarki, ale same oceniły, że za długo by to trwało i mikser okazał się doskonałym wyborem.