MALOWANIE BALONAMI WODNYMI- II GRUPA

      Możliwość komentowania MALOWANIE BALONAMI WODNYMI- II GRUPA została wyłączona

Malowanie balonem, to ciekawa technika plastyczna, która doskonale sprawdzi się w pracy z małymi dziećmi. Balon wypełniony wodą daje niespotykane dotąd bodźce sensoryczne. Jest ciężki, a mimo to łatwo zmienia kształt. Upuszczony na podłogę zabawnie się trzęsie. Zgniatanie go, ściskanie doskonale ćwiczy małą motorykę rąk jednocześnie dostarczając wiele radości. Przed rozpoczęciem twórczości warto pozwolić dziecku na zapoznanie się z nowym narzędziem malarskim, na pewno będzie nim zaciekawione.

Balony napełniliśmy ciepłą wodą. To był dopiero początek naszej zabawy, a radość przeogromna. Śmiechy, okrzyki radości, nauka wspólnej zabawy i współpracy między dziećmi, to zapewne kolejne zalety takiej twórczej i kreatywnej aktywności.

Trzymając na początku balon za końcówkę, uderzaliśmy w kartkę w różnych miejscach, obserwując jak mieszają się kolory i tworzą kolejne stemple i ślady na papierze.

Dzięki połączeniu: kolor, dotyk, woda, dźwięk- oddziałujemy niezwykle silnie na dziecięce zmysły.

ANNA SMOLAREK