„Koncert na podwórku” – 07.04.21 – gr. I i II

Możliwość komentowania „Koncert na podwórku” – 07.04.21 – gr. I i II została wyłączona

Dzień dobry, drogie dzieci!

Jak tam dzionek leci?

Na początku zapraszamy Was do rozgrzewki:-).

1. Kaczuszki – zabawa taneczna do muzyki.

2. Na wiejskim podwórku B. Szuchalskiej – masażyk z wykorzystaniem wiersza.

Biegną konie do zagrody            (uderzamy otwartymi dłońmi po plecach)

A kaczuszki hop do wody            (uderzamy piąstkami od góry pleców do dołu)

Kurki ziarna wydziobują              (palcami wskazującymi chodzimy po całych plecach)

Pieski szczekają                             (delikatnie szczypiemy)

I domu pilnują                                (masujemy po całych plecach)

3. Wiejska zagroda – zabawy słuchowe i ortofoniczne, zapoznanie z odgłosami zwierząt z wiejskiego podwórka. Ciekawe, czy znacie te zwierzęta?

Dziecko siedzi na dywanie. Rodzić włącza poniższy utwór, a dziecko odgaduje głosy zwierząt z wiejskiego podwórka. Wskazuje je na ilustracjach.

4. Naśladowanie odgłosów zwierząt – ćwiczenia ortofoniczne i ruchowe.

5. Muzyka w wiejskiej zagrodzie – śpiewanie znanych piosenek na zgłoskach (mu, ko, kwi, itp.)

6. Posłuchajcie wesołej piosenki Na podwórku (spróbujcie pokazywać razem z rodzicem).

7. Kaczuszka – rozwiązanie zagadki i wyklejanie papierem lub malowanie farbami, lub kolorowanie na żółto.

Karta pracy str. 9 (trzylatki)

Czterolatki (pierwsza z książeczki, reszta spoza, do wyboru):

8. Kilka zabaw ruchowych:

*Kaczki zabawa ruchowa z elementem przysiadu. Dzieci w przysiadzie poruszają się jak kaczuszki.

*Koniki. Dzieci naśladują poruszanie się konia: bieg truchtem, galopem w różnych kierunkach.

*Zabawa ruchowa przy piosence Wyszły w pole kurki trzy – chodzenie gęsiego za rodzicem, naśladowanie jego ruchów przedstawiających tekst piosenki.

9. A na koniec kilka plansz i ilustracji. Powiedzcie, co na nich widzicie? Co się tu dzieje?

10. Może macie możliwość obejrzeć zwierzątka w gospodarstwie u babci, cioci lub sąsiada? Jeśli tak, zróbcie to koniecznie:-) A jeśli nie, to pobawcie się na dworze.

Do widzenia!

K. Ratajczyk, A. Bugajska, A. Smolarek