Grupa I i II wtorek 13.04.2021r. Temat: Piękne niebo.

      Możliwość komentowania Grupa I i II wtorek 13.04.2021r. Temat: Piękne niebo. została wyłączona
  1. Na początek zapraszamy Was do zabawy z klockami. Zbudujcie sobie to, na co macie ochotę: domki, farmy itd. Następnie spróbujcie zbudować rakietę, jedną lub kilka. Wyobrażamy sobie jakby to było, gdybyśmy mogli latać na inne planety.
  2. Zamieniamy się w wesołe roboty. Chodzimy po pokoju i jesteśmy robotami, poruszamy się jak one. Na hasło: roboty zepsute – stoimy bez ruchu, kiedy usłyszymy hasło: roboty sprawne, ponownie chodzimy jak roboty.
  3. Teraz będziemy startować na inną planetę.

– Wsiadamy do rakiety, przecieramy szyby – wykonujemy koła rękoma mówiąc: szur, szur…

– sprawdzamy urządzenie – palcem wskazującym naśladujemy przyciskanie guziczków mówiąc: pik, pik….

– uruchamiamy silnik – klepiemy naprzemiennie rękoma o uda, kolana ugięte mówiąc: brzrzrz…

– rakieta startuje – wyskakujemy do góry, ręce trzymamy wysoko nad głową krzycząc: hura.

 

  1. Posłuchamy teraz muzyki:

Spróbujcie zrobić sobie instrumenty z łyżek, pokrywek, przesypujcie makaron zamknięty w butelce i zagrajcie sobie do tego utworu. Na pewno będziecie mieli mnóstwo świetnych pomysłów na instrumenty zrobione w domu. Pamiętajcie, że możecie także klaskać, tupać, lub po prostu położyć się i słuchać tej pięknej muzyki.

  1. Weźcie sobie chusteczki higieniczne, teraz będziemy zdmuchiwać z nich kosmiczny pył. Na początku dmuchamy na rogi chusteczki, trzymamy ją na wysokości naszej twarzy. Kiedy już zdmuchniemy pyłek z rogów chusteczki, mocno dmuchamy w jej środek.
  2. Zachęcam Was do zabaw na dworze i korzystania z pięknej pogody. Podobno każda pogoda jest piękna, a my możemy jedynie ubrać się do niej nieodpowiednio 🙂  😉
  3. Macie swoje książeczki, poszukajcie z rodzicami rysunku rakiety str. 20 i pokolorujcie ją.
  4. Gwiazdki – zabawa ruchowa. Podskakujemy jak najwyżej i próbujemy złapać gwiazdkę wiszącą wysoko, kucamy wkładając ją do koszyczka.

Tutaj są jeszcze kolorowanki dla chętnych:

Życzymy miłej zabawy.

A. Bugajska, A. Smolarek, K. Ratajczyk