DZIEŃ KSIĄŻKI- GRUPA III

      Możliwość komentowania DZIEŃ KSIĄŻKI- GRUPA III została wyłączona

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ma ono na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych.

W grupie III zorganizowaliśmy w ,,Kąciku książki” wystawę ulubionych bajek, dzieci miały okazję do oglądania i zaprezentowania znanych utworów literackich. Pani Renata Ławniczek przeczytała dzieciom książkę o piracie Pat . Mieliśmy okazję poznać jego przygody. Na zajęciach dzieci wykonały także zakładki.

Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć.

Sylwia Stępińska

Julia Węglewska