DZIEŃ DINOZAURA- GRUPA III

      Możliwość komentowania DZIEŃ DINOZAURA- GRUPA III została wyłączona

„Dinozaurów poznawanie to wspaniała jest zabawa choć wymarły dawno temu każde dziecko chce je badać.”
27.02. 2019 r. w grupie III obchodziliśmy nietypowe święto- „Dzień Dinozaura”. Tego dnia dzieci poznały wiele gatunków dinozaurów. Dowiedziały się gdzie i kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły te znane prehistoryczne zwierzęta.          Z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały kilku opowiadań o dinozaurach tj. Diplodok, Triceratops, Stegozaur, Centrozaur. Przedszkolaki przyniosły do przedszkola albumy, książki o dinozaurach oraz figurki, aby stworzyć piękną kolekcję stworzeń, które setki milionów lat temu zamieszkiwały ziemię. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały prehistoryczne odciski dinozaurów z masy solnej. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.

Sylwia Stępińska