Dzień Bezpiecznego Internetu – gr. I i IV

      Możliwość komentowania Dzień Bezpiecznego Internetu – gr. I i IV została wyłączona

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
 
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy  w naszych grupach 9 lutego.

Celem zajęć było ustalenie z dziećmi zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń multimedialnych i Internetu. Wysłuchaliśmy bajki czytanej przez T. Kota „Mój przyjaciel Necio”, a także obejrzeliśmy bajeczki z serii „Owce w sieci”, które w przystępny sposób przedstawiały dzieciom ważne zasady korzystania z internetu. Po każdym filmie nauczycielki rozmawiały z dziećmi o ważnych przesłaniach płynących z  treści,  zwracając uwagę na temat bezpieczeństwa w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi obejrzanych bajek. Przedszkolaki zostały zapoznane z budową komputera oraz brały udział w zabawie z siecią z włóczki, która miała przybliżyć im działanie sieci internetowej. Na koniec zajęć pomalowały postać maskotki DBI.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach. Już teraz rozmawiamy o możliwościach jakie daje nam Internet, aby w przyszłości ograniczyć niepoprawne zachowania. W trosce o dobro dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE I ILE CZASU PRZY NIM SPĘDZA!!!

K. Ratajczyk i J. Szcześniak

Polecamy także: http://pl.sheeplive.eu czy https://sieciaki.pl (dla starszaków)