Czary-mary, czyli andrzejki w gr. I

      Możliwość komentowania Czary-mary, czyli andrzejki w gr. I została wyłączona

W przedszkolu zabawa,
Andrzejek to czas.
Niech magia i wróżba
Królują wśród nas.

30 listopada w grupie I zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowaliśmy andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli w nocy z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki przepełniały zabawy i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło losowania kolorowych kul i karteczek przepowiadających przyszłość, przekłuwania serduszek z imionami przyszłych żon i mężów oraz ustawiania bucików (co ciekawe, szybciej zrobili to chłopcy, więc chyba im się śpieszy do ożenku;-) Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się zdrowym poczęstunkiem (były to magiczne ziarna dyni, rodzynek i żurawiny). Zabawa była nieco tajemnicza, ale wesoła.