ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

Możliwość komentowania ŚCIEŻKA SENSORYCZNA została wyłączona

W przedszkolu powstała ścieżka sensoryczna, która ma uczynić plac zabaw miejscem jeszcze ciekawszym dla naszych przedszkolaków.

Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, a ta jest potrzebna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Została podzielona ona na osiem pól z różnymi rodzajami nawierzchni m.in. piasek, kamyki, mech, kasztany, szyszki, sztuczna trawa, pobudzając zarówno zmysł dotyku jak i dźwięku.

Chodzenie po takiej ścieżce rozwija: motorykę dużą, równowagę i koordynację ruchową, stymuluje receptory znajdujące się w stopach, wrażenia dotykowe, a co najważniejsze pozwala dziecku rozwinąć wyobraźnię dotykową.

ŚCIEŻKA ZOSTAŁA UFUNDOWANA I WYKONANA PRZEZ

PANA ADAMA SMOLARKA.